Co oznaczają czerwone plamy na szyi?

Dzień dobry. Mąż tydzień temu dostał na szyji małe czerwone plamki. Poszedł na basen. Po około dwóch dniach zronila sie jedna duża wypelniona pecherzykami i wodą. Ze zdjęć w Internecie bardzo przypominały półpasiec. Udal się do lekarza rodzinnego, który zalecil mu smarowanie Tribiotyk. Po tygodniu nic nie pomogło zrobiła sie rana i strup. Dookoła tej rany zrobily się grube wodniste plamy. Dodatkowo na calym ciele jest ich coraz więcej. Wczoraj byl u lekarza i zalecono mu Ibuprom. Co to za leczenie. Prosze o pomoc. Jesli trzeba wyślę zdjęcie.

Witam najlepiej będzie, jak mąż uda się do dermatologa na konsultację. Bez obejrzenia zmian i ich zbadania ciężko jest cokolwiek ocenić i wdrożyć odpowiednie leczenie