Co oznaczają częste ataki bólu brzucha?

Witam. Mam 23lata i mam od jakiegoś roku problemy z brzuchem tzn mam takie ataki które trwają około miesiąca lub więcej po czym 2 miesiące przerwy od początku boli mnie brzuch a dokładniej od pępka w dół jakby jelita ale pewien nie jestem ból się nasila jak jem tluste rzeczy np albo gdy długo jadę samochodem albo się denerwuje w pracy w domu czasami ból jest tak mocny ze wymiotuje jest tak ze czasami od rana mnie kłuje do wieczora a czasami boli mnie pare h i spokój nie wiem co mi dolega

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to kolki jelitowe? Jak z wypróżnieniami? Biegunki? Zaparcia? Krew w stolcu? Spadek masy ciała? Wskazana diagnostyka, najlepiej u gastroenterologa. Ale w pierwszej kolejności sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam