Co oznaczają częste bóle podbrzusza?

Witam, jestem mężatką i mam 22 lata. Od pewnego czasu mam problem i nie wiem co z nim zrobić. Gdy wstaję rano odczuwam ból w podbrzuszu prawdopodobnie jajników. Ból jest bardzo silny, ale krótki, tak jakby ktoś wbijał mi mnóstwo igieł. Czasami przy tym bólu miewam zawroty głowy.
Czy ten ból jest poważny i czym może być spowodowany?
Pozdrawiam, Jolanta

Witam serdecznie.

Wszystkie dolegliwości bólowe w obrębie jamy brzusznej powinny być wyjaśnione. Dolegliwości związane mogą być z patologią w obrębie dróg rodnych np. stan zapalny. Ale należy również wziąć po uwagę choroby układu moczowego.

Proponuję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu gdyż wymaga Pani zebranie dokładnego wywiadu oraz badania lekarskiego. Równolegle wskazana jest wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam.