Co oznaczają częste bóle w klatce piersiowej przy astmie?

Witam Choruje na astme oskrzelowa od dziecinstwa przez jakis okres nie mialem zadnych objawow ale od 3tyg czuje ze ciagle brakuje mi tlenu i towarzyszace temu zawroty glowy i sennosc czasem drgawki, ostatnio w drodze do pracy musialem jechac do lekarza bo znow zle sie poczulem tam lekarka powiedziala mi ze to przez astme przepisala mi ventolin i tyle. A ja czuje sie coraz gorzej odczuwam rowniez chwilowe ale czeste bole w klatce poersiowej i pod lopatka. Maja Panstwo jakas porade ?

witam,

ze strony fizjoterapeuty doszukiwałbym się problemu połączonego z ruchomością klatki piersiowej. Gdy żebra nie pracują w pełnym zakresie, przepona nie obniża się dostatecznie nisko, a do tego mamy problemy płucne to ilość pobieranego tlenu z otoczenia drastycznie spada.
Co do samej struktury płuc ciężko mi się odnieść ponieważ nie mamy wielkiego wpływu na to lecz na samo działanie klatki piersiowej zdecydowanie.
Tu często pojawiają się porady odnośnie ćwiczeń oddechowych jednak wg mnie najistotniejsze co może Pan zrobić to zadbać właśnie o ruchomość płuc poprzez klatkę piersiową i przeponę.

Zalecam wizytę u Osteopaty lub dobrego Fizjoterapeuty w celu konsultacji. Przynajmniej będzie Pan wiedział, czy problem może wynikać z tej płaszczyzny.

pozdrawiam
Konrad Skrzat