Co oznaczają czopy ropne w gardle?

Dwa dni temu odkryłam w swoim gardle czopy ropne jednak udało mi się je wycisnąć. Czy mimo to powinnam się zgłosić do lekarza i co one mogą oznaczać?

To nie czopy ropne, to treść retencyjna w kryptach migdałków podniebiennych. Jeżeli nie chorujesz na anginy to wyciskaj to, jeżeli chorujesz na anginy to usuń migdałki. one potrzebne są tylko do ósmego roku życia. anginy grożą chorobą reumatyczną.