Co oznaczają czyraki na plecach męża?

Pani doktor mój maż ma czyrakami na plecach są one typu takiego : czarny korzeń i gęsta twarda ropa smaruje to mascia ichtiolowa i dezynfekcje rivanolem i octeniseptem wygląda to źle bo ma tego dużo i są spuchniete czy się tym zaraze

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli są to zmiany mnogie, najlepiej udać się do dermatologa, gdyż konieczne może być zastosowanie antybiotykoterapii. Zarazić można się poprzez kontakt z chorym lub jego ubraniami, szczególnie przy obniżonej odporności.