Co oznaczają dolegliwości grypowe po ekstrakcji zęba?

Kobieta, 33 lata. 8 dni temu miałam wyrywaną dolną 8. Zabieg przebiegł bez żadnych komplikacji. Niestety dobę po ekstrakcji wystąpiła temperatura i typowe dolegliwości grypowe. Rana goiła się prawidłowo, nie występował większy ból. Obecnie jestem po 5 dniach zażywania antybiotyku Dalacin. Objawy grypy znacznie ustąpiły, ale nadal mam katar i lekko kaszle. Jutro przypada ostatni dzień zażywania antybiotyku. Ponieważ za dwa tygodnie wyjeżdżam do Azji, chciałam się zaszczepić. Czy to możliwe?

Witam

Nastąpił spadek odporności i złapała Pani grypę lub przeziębienie.
Czyli mamy 2 odrębne rzeczy, ale nałożyły się na siebie. Jedno sprzyja drugiemu.
Problem ze szczepieniem. Nie jest dobrym pomysłem teraz się szczepić.
Proponuję duuuże dawki witaminy C- 1000-2000mg , syrop wykrztusny- Mucosolvan oraz syrop Neosine.
Konsultacja przed szczepieniem.
Potrzebuje Pani czasu, ale jego Pani nie ma.
Hmmm, proszę poczekać 5 kolejnych dni.
Jeśli się poprawi, a Pani musi przyjać to szczepienie to proszę to zrobić.
Jeśli to druga dawka bym ją przyjął, jeśli 3 wstrzymał się.
Z drugiej strony do Azji nie ma szczepien obowiązkowych, więc proszę uważać na nie w stanie dużego oslabienia lub przeziębienia.
Pozdrawiam i powodzenia

lek stom. Bartosz Niedziółka
www.extra-dent.pl
www.doktorbart.pl