Co oznaczają doły pachowe wolne od patologicznych węzłów chłonnych?

Proszę o pomoc- co oznacz badanie usg piersi. „Piersi gruczołowo-tłuszczowe. W PP na godz 9 Ok 2 cm od otoczki zmiana hypoechogenna wym 21x10 mm, gladkokonturowana , słabo wyczuwalna palp. - FAD? Adenolipoma ?? Do weryf BASC. Doły pechowe wolne od patologicznych węzłów chłonnych. Jestem po biopsji mammotomicznej. Czekam na wynik. Bardzo proszę o podpowiedz co może oznaczać usg.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W usg wykryto zmianę, ale że jest to tylko badanie obrazowe, to należy zweryfikować charakter zmiany oglądając komórki pod mikroskopem. Jednocześnie w usg nie wykryto podejrzanych węzłów chłonnych, co sugeruje rozpoznanie zmiany w piersiach o charakterze niezłośliwym. Jednak ostateczne rozpoznanie da wynik biopsji, dlatego po uzyskaniu wyniku powinna Pani zgłosić się do lekarza, który skierował Panią na badanie.