Kobieta , 30 lat Witam od dłuższego czasu pojawiają się u mnie drobne drgania mięśni na brzuchu udach ramionach lydkach pojawiają się też uczucie zimna.Dodam ze miewam tez jakieś lęki bez przyczyny nic mi się nie chce brak energi ciągle jestem zamyślona myślę o sobie o swoim zdrowiu. Od pewnego czasu miewam podraznione gardło dochodzą do tego takie zatykanie w jamie ustnej podczas przelykania śliny bądź zlapaniu oddechu. Mam też podejrzenie refleksu i uczucie duszenia w gardle wraz z jakąś wydzielina
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Katarzyna Szymczak 79
Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

Objawy niespecyficzne mogą wskazywać m.in. na niedokrwistość, niedoczynność tarczycy czy tezyczke. Sugeruję kontrolę u lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Refluks żołądkowo-przełykowy – Refluks żołądkowo-przełykowy objawia się zarzucaniem treści z żołądka do przełyku. Dzieje się tak, ponieważ zmniejszone jest napięcie zwieracza dolnego przełyku, który w naturalnych warunkach powinien działać jak wrota zamykające światło tego narządu po przejściu kęsa pokarmu do żołądka.