Co oznaczają drobne nawarstwienia opłucnowe?

drobne nawarstwienia opłucnowe w nadprzeponowej części płuca lewego co to znaczy

To prawdopodobnie wynik przebytego w przeszłości jakiegoś stanu zapalnego w dolnej partii płuca lewego. Nic groźnego. Stan do obserwacji. Wynik należy skonsultować z lekarzem, który kierował na RTG (skorelowanie wyniku z objawami klinicznymi, wskazaniami do RTG).