Co oznaczają drobne osteofity przednich i bocznych krawędzi trzonów kręgowych?

Drobne osteofity przednich i bocznych krawędzi trzonów kręgowych. Niewielkie tylne wypukliny odwodnionych i nieco obniżonych krążków m-k w odcinku L2-L5, modelujące worek oponowy i nieznacznie wpuklające się do otworów m-k – z dyskretnym uszkodzeniem pierścienia włóknistego krążka m-k L4-/L5 na wysokości lewego otworu m-k. Nieznaczne uwypuklenie tylnego brzegu krążka m-k L5/S1 z dyskretnym uszkodzeniem pierścienia Poza tym kręgosłup lędźwiowo-krzyżowy w normie.Stożek rdzenia kręg.prawidłowy.

Lek. Katarzyna Szymczak

Opisano kilka zmian związanych z wiekiem, zmian zwyrodnieniowych, mogą one powodować bóle kręgosłupa, Sugeruję kontrolę u neurologa lub neurochirurga.
Pozdrawiam