Co oznaczają drobne rozsiane stosunkowo nieliczne ogniska hiperintensywne?
Witam, mam 53 lata i taki oto wynik rezonansu magnetycznego " w istocie białej podkorowej i okołokomorowej płatów czołowych i ciemieniowych mózgu oraz w lewym płacie skroniowym przykomorowo widoczne drobne rozsiane stosunkowo nieliczne ogniska hiperintensywne w obrazach T2-zal. I FLAIR przemawiające za przebytymi zmianami naczyniopochodnymi małych tętniczek mózgu". co ten wynik oznacza?..

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Przyczyny udaru mózgu
Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.
Witam!
Stwierdzone, drobne ogniska w istocie białej, jak podaje opisujący, mają charakter naczyniopochodny małych tętniczek mózgu. Tego się praktycznie nie leczy - pozostałość po drobnej malacji około naczyniowej. Brak informacji co było przyczyną wykonania RM głowy? Z tym się żyje.
Powodzenia.
W. Łuczkowski.