Co oznaczają drobne zwapnienia w mammografii?
dzień dobry, dostałam dziś wynik mammografi i mam drobne zwapnienia lecz nie mam podanej żadnej skali.

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania
Mammografia jest badaniem radiologicznym i obraz piersi interpretuje się w tzw. skali Bi-Rads. Na jej podstawie podejmuje się dalsze kroki diagnostyczne lub decyduje się o braku takich działań. Niestety informacje przez Panią podane są zbyt skąpe, żeby napisać jaka będzie droga w Pani przypadku. Zawsze należy się udać z wynikami do lekarza, który zinterpretuje takie badanie.