Co oznaczają drżenia rąk u 19-latki?

Witam, mam 18 lat i od kilku lat obserwuje u siebie intensywne drżenie rąk. Jako dziecko nie zwracałam na to uwagi, jednak nie było to na tyle mocne, żeby niepotrzebnie się niepokoić. Z upływem czasu zaczęłam zauważać drżenie nie tylko dłoni ale również całych rąk, barków. Objawy te nie występują tylko w sytuacjach stresowych. Towarzyszą mi na codzień. Brałam wapń, potas witaminę d i mimo to nie widzę poprawy. Śpię ok 7h dziennie, a mimo to towarzyszy mi ciągle zmęczenie. Jest to kolejny z objawów jakie mi towarzyszą. Początkowo myślałam że to przewlekłe zmęczenie spowodowane niewystarczającą ilością przyjmowanych płynów, jednak od dłuższego czasu piję więcej i częściej. Nie mam problemów z tarczycą. Był okres kiedy miałam niedoczynność a później nadczynność, jednak po upływie 3 miesięcy wszystko samoistnie się unormowalo. Kolejnym z zastanawiających mnie objawów jest dziwne uczucie głównie w prawej nodze, przechodzące po rozruszaniu. Objaw ten występuje dopiero od jakiegoś czasu, jednak jest on nieprzyjemny. Czasami dretwieje mi również prawa dłoń. W tamtym roku byłam na badaniach w szpitalu. Wykazały one podwyższony czynnik reumatoidalny. Zastanawiam się czy wszystkie te objawy nie sa związane z sm? Czy mógłby mi ktoś napisać czy opisane przeze mnie objawy są podstawą do udania się na badania?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Witam! Opisywane przez Panią doznania mogą mieć podłoże nerwicowe i należałoby pod tym kątem przeprowadzić badania, szczególnie jeżeli badania laboratoryjne wypadają w granicach normy, oraz zauważa Pani wpływ emocji na nasilenie dolegliwości. Radzę skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego; przeprowadzą odpowiednio ukierunkowane badania diagnostyczne i zaproponują dalsze postępowanie - być może wystarczy sama psychoterapia. Powodzenia. W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty