Co oznaczają duszności podczas ciąży?

Witam. Obecnie jestem w 14 tyg. Ciąży jest to moja 3cia. Mecza mnie napadowe duszności. Przy pierwszej mialam to samo,moze i gorzej,bo wysyepowaly bardzo silne i codziennie przeszly gdy zaszlam w druga ciaze i mialam spokoj. Z poczatkiem kwietnia znowu dusznosci sie pojawiły. Bylam u lekarza który przepisał mi zyrtec twierdzi że to alergia na pyłki itd. Biore 1 tab. Dziennie jednak duszności dalej sie pojawiają. Zauważyłam,że gdy siedzie kilka dni w domu bez większego wysiku to jest lepiej po wyjsciu na zewnatrz i ktotkim spacerze po kilku godzinach zaczyna sie atak,ktory tra kilkanascie minut,godzine czasami przydusza mnie przez caly wieczór. Dodatkowo mam uczucie wydzieliny w okolicach tchawicy,która blokuje mi drogi oddechowe i nie potrafie jej odkrztusic. Problem bardziej tkwi w gardle jednak zdarzaja sie duszności przy których mam uczucie jakby przepona,bądź pluca nie potrafily sie rozprezyc. Chciałabym zacząć normalnie funkcjonować,cieszyć sie brzuszkiem i nie martwić sie oddechem bedac na spacerze czy znowu nie bedzie gorzej. Moim zdaniem ma to tez zwiazek z pogodami i zmieniajacymi sie szybko temperaturami na zewnatrz gdy jest slonce jest gorzej gdy pada lub jest pochmurnoe jest troszke lepiej. Straram sie przy ataku wyciszac i nie panikowac,bo wiem,ze to by nasililo objawy. Gdy sie zdenerwuje moj organizm pp czasie tez daje mi znac,ze nie moge,bo wywołuje atak. Ogolnie duszności sa do wytrzymania jednak juz mialam 2,3 epizoty gdzie brakowalo mi tchu nie moglam nabrać powietrza bo nie potrafilam przez gardlo przy odddychaniu mozna bylo zobaczyć dodatkowe pracujace mięśnie szyi i nosa. Dusznosci sa raczej wdechowe pojawiaja sie tez wydluzony wydech,ale baardzo rzadko. Wieczorami pije melise po cieplym napoju oddycha mi sie lepiej. Myślałam,że to nerwica jednak jestem osobą opanowana z reguły spokojną herbatki jak i ziolowe tabletki nie przynoszą rezultatów... prosze o jakas podpowiedz w ktorym kierunku szukać rozwiazania,bo wiem,ze dolegliwości moze być sporo jednak zastanawia mnie to dlaczego dzieje sie to w trakcie ciazy po raz drugi

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt i za zaufanie :)

Z zaprezentowanej przez Panią relacji symptomatycznej, wynika że Pani organizm stał się bardziej uwrażliwiony podczas ciąży.

Zachęcałabym Panią do nabycia umiejętności oraz praktykowania technik oddechowych, relaksacyjnych, medytacyjnych, kontemplacyjnych, które byłyby dla Pani pomocne/przydatne.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani radości i tylko zadowalającego samopoczucia!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Objawy duszności mogą mieć tło emocjonalne, psychologiczne. Najpierw jednak należałoby wykluczyć inne możliwe przyczyny. Jeśli zatem po diagnostyce lekarze nie wskażą na inne przyczyny uczucia duszności, warto spotkać się z psychologiem i podjąć pracę nad poradzeniem sobie z objawami. Szczególnie, że jest to bardzo bezpieczna dla odmiennego stanu metoda.