Co oznaczają duszności u 23-latki?

Witam. Od pewnego czasu mialam dusznosci. Czasem nasilajace sie po jedzeniu z czasem bez roznicy. Udalam sie do pulmonologa ktory po zrobieniu rtg pluc uznal ze pluca sa delikatnir nadetr jak u astamtykow przepisal mi flixotide 125 rano i wieczor nastepnego dnia zrobilam spirometrie po dwoch juz zazytych dawkach inhalatora. Spirometria wyszla mi prawidlowa ALE ocena proby jedna po drugiej wyszla D . Chcialam sie dowiedziec czy to oznacza astme? I kiedy leki wziewne zaczynaja dzialac ? Bo czuje minimalma poprawe po 5 dniach stosowania. Bardzo prosze o odpowiedz.

Lek. Paweł Szadkowski

Pełne działanie kliniczne leku występuje po 4-7 dniach (czasem odczuwalna poprawa występuje już po 12h). Rozpoznanie astmy wymaga stwierdzenia objawów choroby oraz zmiennego stopnia obturacji oskrzeli w badaniach czynnościowych. Sugeruję stosować się do zaleceń lakarza prowadzącego.