Co oznaczają duszności w spoczynku?

Witam. Jestem pacjentką kardiologiczną oraz mam chorą tarczycę /zanikowe zapalenie tarczycy/ . Mam stymulator . Dość często bez konkretnego powodu /w spoczynku/ dopadają mnie duszności. Mam problem z nabraniem powietrza . Szczególnie dość często takie duszności dopadają mnie w trakcie posiłku. Zaznaczam, że nie mam problemów z płucami i nie choruję na astmę. Jaka może być przyczyna dolegliwości w/w.

Może są to objawy arytmii w sercu, mogą to być również dolegliwości na tle psychogennym. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.