Co oznaczają duże wahania ciśnienia, zawroty głowy i osłabienie?

Witam serdecznie, mam 28 lat. Ostatnie trzy dni skoki ciśnienia z podwyższonego do obniżonego. Uczucie "kaca", zawroty głowy, mocne osłabienie, problemy ze snem - brak snu, bóle głowy i jest mi niedobrze. Przez to straciłem apetyt. Do tego czuję się opuchnięty, szczególnie twarz i oczy. Czy to może być coś poważnego?

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam pilnie udać się do lekarza. Obrzęki i nadciśnienie tętnicze może być związane z patologią nerek. Konieczne jest pilne wykonanie badań laboratoryjnych z naciskiem na kreatyninę, GFR i mocznik. Pozdrawiam i życzę zdrowia!