Co oznaczają dwa ciałka żółte?

Byłam dziś na USG ciążowym. Uwidoczniony jest pojedynczy pęcherzyk ciążowy, z widocznym pęcherzykiem żółtkowym i echem pojedynczego zarodka. CRL- 1,3mm, GS- 17mm, YS- 3,7mm, FHR- 90/min. Jest to 6 tygodniowa ciążą. Jednak lekarz zauważył dwa ciałka żółte w lewym i prawym jajniku. Denerwuje się, co to może oznaczać. Już raz poroniłam. Proszę o wytłumaczenie tych dwóch ciałek żółtych.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Jeżeli są dwa ciałka żółte to doszło do uwolnienia dwóch komórek jajowych. W przypadku jednego zarodka doszła do implantacji natomiast w przypadku drugiego mogła nie dojść do tego procesu. Niestety drugi zarodek mógł umiejscowić się poza jamą macicy co prowadzi do ciąży pozamacicznej. Dlatego wymaga Pani kontroli ginekologicznej.

Pozdrawiam