Co oznaczają fragmenty endometrium w fazie sekrecji oraz endocervix bez zmian?

Poronienie - wylyzeczkowanie. Wynik badania histopatologicznego. Fragmenty doczesnej z ogniskami martwicy i ropnum naciskiem zapalnym, kosmków łożyskowych nie ma, poza tym fragmenty endometrium w fazie sekrecji oraz endocervix bez zmian. Co to oznacza??

Lek. Paweł Szadkowski

W pobranych hist-pacie były obecne fragmenty łożyska, w których był obecny stan zapalny, natomiast podbrane fragmenty błony śluzowej macicy były w fazie sekrecji (normalny cykl błony śluzowej), a błona śluzowa szyjki macicy bez zmian.