Co oznaczają fragmenty zmienionego zapalenia endocervix?

Witam chciałbym się dowiedzieć miałam niedawno robiona kolposkopie właśnie odebrałam wyniki z badania histopatologiczne wyszlo mi na nich fragmenty zmienionego zapalenie endocerwiks i tarcza części pochwowej szyjki macicy z cechami HSIL/CIN2 . Moje pytanie brzmi czy to jest początek raka.??

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Taki wynik świadczy o zmianie, która może doprowadzić z czasem do rozwinięcia się nowotworu. Jednak jeśli zastosuje Pani teraz odpowiednie leczenie to uda się wyleczyć ten stan i w ten sposób zapobiec chorobie nowotworowej. Powinna Pani z tym wynikiem udać się na wizytę kontrolną w wyznaczonym terminie a lekarz prowadzący zaproponuje dalsze leczenie.