Co oznaczają grudki na zewnętrznych wargach sromowych?

Dzień dobry, Parę dni temu zauważyłam na zewnętrznych wargach sromowych grudki trochę jaśniejsze od koloru skóry. Nie bolą mnie one ani nie swędzą. Mam 22 lata i nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam. Co to może być? Czy podstawowe badania krwi pozwolą mi ocenić, czy nie jest to żadna choroba weneryczna? Dziękuję bardzo za wszelką pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Najbardziej prawdopodobna jest infekcja grzybicza. Konieczna wizyta u ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć