Co oznaczają guzki na nodze?

Miesiąc temu na nodze wyczułam wypukłośc. Jest to jakby miękki guzek. Widać go pod światło. Jest on cienki, ale szeroki. Dodatkowo na całej długości goleni wyczuwam ok 5 guzków twardych, nieruchomych. Niekiedy sprawiają one wrażenie, że są lekko miękkie. Skóra nad nimi swobodnie się przesuwa. Co to może być? Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najlepiej w tej sytuacji udać się do chirurga. Guzki. o których Pan wspomina mogą być tłuszczakami lub zwapniałymi krwiakami powstałymi po urazie. Nie są to zmiany złośliwe, nie mniej jednak warto rozpocząć diagnostykę w tym kierunku.

opis może odpowiadać guzkom w przebieu zakrzepowego zapalenia żył POWIERZCHOWNYCH ale wymaga To BADANIA LEKARSKIEGO więc uważam że powinieni zobaczyc to lekarz rodzinny lub internista
pozdrawiam
marcin koncewicz