Co oznaczają guzki w odbycie?

Obecność dwóch, twardych guzków w środku w odbycie. Nie widać ich, przypominaja strukturą ćwiartkę orzecha ziemnego. Czy to normalne?

Lek. Paweł Szadkowski

Najczęstszą przyczyną wyczuwania takich guzków są guzki krwawnicze, czyli tzw. hemoroidy. Innymi przyczynami mogą być np. ropień bakteryjny, narośle wywołane przez HPV, kamienie kałowe. Najlepiej byłoby się udać do lekarza, który wykona badanie per rectum i oceni zmianę.