Kobieta , 22 lata Miesiąc temu lekarz stwierdził u mnie nerwicę i osłabienie organizmu. Tarczyca i morfologia wyszła idealnie. Przepisał mi bisocard 2,5 ponieważ towarzyszy mi szybki puls od miesiąca (zaczal sie od napadu paniki po wypiciu duzej ilosci alkoholu) jednak probowalam teraz odstawic juz lek ale puls nadal mam w granicach 100 mimo ze serce w ogole mnie nie boli, czuje jedynie pojedyncze klucia w calym ciele raz n jakis czas. Czy to normalne ze nadal trzyma mnie taki puls i czy moge brac nadal bisocard?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

WItam serdecznie,
po pierwsze jaki lekarz przepisał Pani bisocard ? Kardiolog ?
po drugie jaki lekarz stwierdził nerwicę ? Psychiatra ?

Powinna Pani, jeżeli nie zrobiła tego zbadać się kardiologicznie. Permanentyn puls 100 nie jest normalny.
Następnie powinna Pani podjęć leczenie psychoterapeutyczne ze względu na nerwicę,
która zresztą czasami może być przyczynę wzrostu ciśnienia czy przyśpieszenia pulsu.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Kardiologia – Dziedziną kardiologii są choroby serca i układu krążenia. Zmiany naczyniowe wpływają na pracę mięśnia sercowego i zwykle związane są z miażdżycą. Polska ma wysoki wskaźnik zachorowalności na choroby układu krążeniowego. Serce bije niezmordowanie od urodzenia do śmierci, sto tysięcy razy na dzień, dwa i pół miliarda razy w okresie życia trwającego 70 lat.
  • Rozmaz krwi obwodowejRozmaz krwi obwodowej to podstawowe badanie, które może dostarczyć lekarzowi informacji o stanie ogólnym pacjenta. Analiza ta polega na ocenie procentowego składu krwi. Dlatego jest to procedura medyczna często zalecana i szeroko dostępna – może ją zlecić lekarz pierwszego kontaktu.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: