Zapytaj lekarza

1 , 0 2 8 , 6 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają kołatania serca i wynik holter?

Witam, od jakiegoś czasu mam jakieś kołatania serca. Szczególnie nocą. Zrobiłam badanie 3 dniowe ( holter). Oto wynik: W czasie badania rejestrowano rytm zatokowy o częstotliwości: średniej 82/ min minimalnej 59/min maksymalnej 132/min. Bez zaburzeń przewodzenia. Pobudzenia nadkomorowe: 57 w tym 2 pary, 2 trójki, 1 częstoskurcz składający się z 4 pobudzeń o częstości 120/min. Pobudzenia komorowe: 2 pojedyncze w ciągu całej rejestracji. Okresowo zwraca uwagę tachykardia zatokowa. Lat ma 58. Oczywiście wybieram się do lekarza, ale wiadomo, terminy. Czy jest coś niepokojącego w tym wyniku? Z góry dziękuję za odpowiedź,
KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu

Zawał serca

Każdego dnia w Polsce około 300 osób ma zawał serca. Co wywołuje zawał serca mięśniowego oraz jak wygląda jego późniejsze leczenie? Na zadane pytania, odpowiedzi udziela profesor Zbigniew Gaciong.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Na podstawie samego opisu badania nie można stwierdzić nic konkretnego, badanie musi być ocenione przez kardiologa z uwzględnieniem Pani stanu klinicznego i pozostałych badań. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy