Co oznaczają krawędziowe zmiany zwyrodnieniowe, struktura rzepki niejedrorodna?

Witam.Opis rezonansu. krawędziowe zmiany zwyrodnieniowe,struktura rzepki niejedrorodna,poza tym struktury kostne kolana bez zmian; Jama stawowa wolna Zwężenia w chrząstce stawowej zwłaszcza rzepki ACL po rekonstrukcji-szerokie niejednborodne poluzowane,PCL zagięte-cechy niestabilności.Nierówna przełamana boczna krawędz ML.Poza tym nie stwierdzam innego uszkodzenia chrząstek stawowych łąkotek i struktur więzadłowych.Staw rzepkowo udowy i aparat wyprostny bez patologii.Dół podkolanowy wolny. Wnioski; Zmiany zwyrodnieniowe i chondropatyczne naderwanie ACL,złamany róg tylny ML,cechy niestabilności.

Lek. Michał Lenard

Ma Pani złamany róg tylny łąkotki bocznej oraz naderwane więzadło krzyżowe boczne. Konieczna jest wizyta u ortopedy, który oceni wyniki, przeprowadzi badanie lekarskie i zdecyduje o odpowiednim sposobie leczenia. Pozdrawiam!