Co oznaczają krótkie drgawki u 18-latka?

Witam. Mój 18-letni brat parę lat temu jak był u lekarza rodzinnego wykryto szmery gdy badano serce słuchawką. Ogólnie nie jest na nic chory. Dzisiaj o 5 nad ranem mówił że miał 10-sekundowe drgawki. Czy to coś poważnego?

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie pani opisu nie można dokładnie określić czy pani bratu dolega coś groźnego. Nalepiej jeśli uda się do lekarza pierwszego kontaktu, który zbierze dokładny wywiad i ukierunkuje w razie potrzeby dalszą diagnostykę. Szmer nad sercem nie musi świadczyć o niczym groźnym. Drgawki wymagają dalszej oceny i diagnostyki.