Co oznaczają krwotoki z nosa i ciągłe zmęczenie?

Witam. Już jakiś czas temu zauważyłam u mojej córki niepokojące objawy.Jest ciągle zmęczona, ma bardzo częste krwotoki z nosa które ciężko zatamować, ostatnio łapie dużo infekcji, ma bladą skórę uczucie pełności w brzuchu. Ponadto często ma stany podgorączkowe oraz nadmierną potliwość a do tego codziennie towarzyszą jej silne bóle głowy oraz ma czerwone plamki na twarzy. O czym może to świadczyć?czy powinna zrobić jakieś badania? Córka ma 16 lat.

Lek. Paweł Szadkowski

Na początek proszę wykonać podstawowe badania, jak morfologia krwi z rozmazem, układ krzepnięcia. Po dokładnym wywiadzie pediatra może zalecić jeszcze inne badania laboratoryjne. Myślę, że warto również wziąć skierowanie do laryngologa, by mógł ocenić śluzówki jamy nosowej.