Co oznaczają liczne męty w oku lewym, cechy PVD?

Dzień dobry, Mam pytanie o badanie USG oka: na opisie jest informacja "Liczne męty w ok lewym, cechy PVD". To właśnie te "cechy PVD" mnie niepokoją. Pytałam o to lekarza, ale zbagatelizował temat (może słusznie). Dodam, że do lekarza udałam się w związku z kłuciem, które czuję w oku, nawet w nocy. Lekarz przeprowadził badanie oka i powiedział, że wszystko wygląda ok- wgląd w dno oka zachowany, brak urazów rogówki, ciśnienie= 14, USG ok. Jestem alergikiem i oczy mam zawsze suche i czerwone. Okulista powiedział, że te kłucia mogą mieć charakter zapalny. Proszę o informacje czy te "cechy PVD" powinny mnie niepokoić? Co z tym robić?

Witam. Cechy PVD to inaczej tylne oddzielanie się ciała szklistego. Sprawa dość powszechna wymagająca jednak stałej kontroli okulistycznej.Pozdrawiam