Co oznaczają luźne i częste stolce?

Witam, mam 24 lata. Od kilku miesięcy mam silne parcie na stolec i luźne stolce, czasem pojawia się świeża krew. Ostatnio stolec przybrał jasnego koloru, ostatnio oddaje stolec nawet 6 razy dziennie. Do tego dzisiaj pojawiła się gorączka. Nir wirm vo zrobić i boję się że to coś poważnego.

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę się udać do lekarza, gdyż Pana objawy mogą wskazywać na chorobę zapalną jelit. Mogą być konieczne badania laboratoryjne, usg jamy brzusznej, kolonoskopia.