Co oznaczają markery HE4 przy torbieli jajnika?

Witam. Mam 42 lata torbiel jajnika , która się zmniejszyła w ostatnim czasie jednak lekarz kazał mi zrobić markery: powyżej normy jest HE4:82,9(norma76,2) i wysoki wskaźnik ROMA przed menopauzą 20,26 (> 11,4). Czy powinnam się martwić tymi wynikami? Czy powinnam usunąć tą torbiel?Czy to może być nowotwór ? Dodam , że nie mam dzieci, sześciokrotnie poroniłam.Przez lata leczyłam się w związku z poronieniami , miałam wiele zabiegów w celu ustalenia przyczyny czy to może mieć wpływ na takie wyniki ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki.