Co oznaczają mdłości, wymioty, kilka dni przed miesiaczką?

Witam.
Dotąd miałam regularne miesiączki i nadal tak jest. Mam 23 lata, martwię się, ponieważ chodzi o to, iż przed okresem 3-4 do 5 dni mam mdłości, zawroty głowy, dreszcze (czuje, że momentami jest mi zimno- to mija po kilku minutach). Jednak od 4 miesięcy mam okropne mdłości przed miesiączką, czuje się strasznie, chce mi się wymiotować i czasami do tego dochodzi po czym mdłości nadal występują.

Okres mam 4-5 dni tak jak zawsze miałam. Bóle brzucha przed miesiączką nie występują. W trakcie miesiączki przez pierwsze 2dni boli mnie brzuch. Zapisałam się do ginekologa dopiero teraz, ponieważ myślałam, że to z czasem minie, ale z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej, mdłości się nasilają.
Za kilka dni idę do lekarza, jednak chciałabym wiedzieć już teraz co mogą oznaczać takie objawy? I czy jest szansa, żeby ostre mdłości nie powróciły? Bo czuje się zmęczona fizycznie i psychicznie przez te kilka dni do momentu miesiączki.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nudności i wymioty są rzadziej występującymi objawami zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Jest to bardzo prawdopodobne wyjaśnienie Pani dolegliwości. Dobrze, że wybiera się Pani na wizytę do ginekologa. Pomóc może Pani zmiana diety na bardziej lekkostrawną, ewentualnie preparaty witaminowe i/lub hormonalne- szczególnie, jeśli Pani dolegliwościom towarzyszą też inne, typowe dla tego zespołu (niepokój, drażliwość, bezsenność, depresja, zaburzenia koncentracji, uczucie zmęczenia...).
Pozdrawiam serdecznie!