Co oznaczają moje wyniki cytologii?

Witam, Odebrałam wyniki cytologii i takie jest rozpoznanie: Rozmaz odpowiedni do oceny- obecne są komórki kanału szyjki macicy/ strefy przekształceń. Obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych. Neoplazja śródnabłonkowa niskiego stopnia (LSIL) związana z infekcją HPV lub dysplasia gradus minoris (CIN1). Adenocarcinoma kanału szyjki. Obraz cytologiczny odpowiada grupie III wg systemu Papanicolaou. Wskazana kolposkopia. Bardzo proszę o interpretację i wskazówki co dalej mam robić.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W badaniu wykryto nieprawidłowe komórki. W przyszłości z takiej zmiany może rozwinąć się rak szyjki macicy. Aby temu zapobiec powinna Pani teraz wykonać dodatkowe badania (kolposkopię i pobranie wycinków) aby zweryfikować diagnozę i podjąć odpowiednie leczenie. Czyli w tej chwili powinna Pani z tym wynikiem zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego.