Co oznaczają moje wyniki na boreliozę?

Witam. Rok temu ukąsił mnie kleszcz, wystąpił rumień, przeszedłem kurację antybiotykową. Kontrolnie zrobiłem badanie krwi ( kilka dni temu) Wyniki Przeciwciała przeciw Borrelia w kl. IgG 4,89 U/ml Interpretacja wyniku > 22 wynik dodatni 16-22 wynik wątpliwy 0-16 wynik ujemny Borelioza IgM (ICD-9: S25) Przeciwciała przeciw Borrelia w kl. IgM 18,82 U/ml Interpretacja wyniku > 22 wynik dodatni 16-22 wynik wątpliwy 0-16 wynik ujemny Co oznaczają takie wyniki ?

Lek. Paweł Szadkowski

Powyzszy wynik nie świadczy o chorobie. Wynik należy interpretować łącznie z pana obrazem klinicznym, a objawy choroby występujące rok temu nie upoważniają do rozpoznania. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się ze specjalistą chorób zakaźnych.