Co oznaczają moje wyniki USG piersi?

Co oznacza wynik usg piersi? Pierwszy raz zrobiłam usg piersi,gdyż ostatnio pobolewała mnie prawa pierś.Opis usg: Piersi o budowie tłuszczowej z niewielką ilością tkanki gruczołowej.W piersi prawej na godz. 9-ej widoczna jest zmiana o policyklicznych zarysach,hypoechogenna,wielkości 12x6mm-może odpowiadać torbieli z zagęszczoną treścią lub zmianie dysplastycznej.Pierś lewa bez zmian patologicznych.W dołach pachowych widoczne odczynowe węzły chłonne do 26mm (w lewym)BIRADS 2. Do lekarza muszę czekać ,więc proszę o interpretację co może oznaczać ten opis? Obawiam się ze to coś poważnego :( Dziękuję.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Do oceny zmian w piersiach stosuje się skale BI-RADS. Pani wynik zaliczono jako BI-RADS 2 co oznacza badanie prawidłowe, wykazujące obecność zmian łagodnych, np. torbieli prostych, drobnych gruczolakowłókniaków, rozproszonych mikrozwapnień. Zazwyczaj nie wymaga to dodatkowej diagnostyki. Oczywiście stan każdego pacjenta należy rozpatrywać indywidualnie w związku z tym konieczne jest, aby zgłosiła się Pani z tym wynikiem do lekarza, który zlecił badanie.