Co oznaczają moje zmiany w kręgosłupie?

Witam, Niebawem z tym opisem udaję sie do neurologa,ale bardzo się stresuję a nie bardzo wiem jak poważne są te zmiany w kregoslupie.Dodam jeszcze,że ból nogi jest nie do wytrzymania,leki przeciwbólowe,przeziwzapalne i zwiotczające biore od dwoch tygodni i nie pomagają.Proszę o interpretację opisu. Spłycenie lordozy, niewielka prawostronna skolioza. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe kręgów w odcinku L4-S1. Na poziomie L4/L5 podwięzadłowa p.j.m. z modelowaniem worka oponowego i obustronnym zwężeniem kanałów międzykręgowych. Na poziomie L5/S1 duża tylno-prawostronna przepuklina jądra miażdżystego z modelowaniem worka oponowego i zwężeniem obustronnym kanału mk oraz wewnątrzkanałowym uciskiem prawego korzenia S1.

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane istotne zmiany dyskopatyczne, które z bardzo dużym prawdopodobieństwem odpowiedzialne są za pani dolegliwości bólowe. Sugeruję pilnie skonsultować się z neurologiem i/lub z neurochirurgiem. Wystąpienie objawów porażennych jest pilnym wskazaniem do operacji w przypadku przepukliny jądra miażdżystego. Ból jest natomiast względnym wskazaniem do operacji. Do podjęcia decyzji o dalszym leczeniu konieczna jest konsultacja specjalisty.