Co oznaczają mrowienia kończyn i złe samopoczucie?

Skarżąc się na mrowienia kończyn oraz złe samopoczucie psychiczne i zmęczenie trafiłem do neurologa który skierował mnie na EMG, gdzie wykryto tężyczkę. Rozpocząłem suplementację witaminami z grupy B oraz magnezem (cytrynian) i poczułem się ogólnie lepiej jednak PO rozpoczęciu zażywania magnezu mam drżenia mięśni palców, rąk, ud, twarzy. Wszystkie badania (tarczyca, wapń ( zjonizowany), potas, krew, mocz, echo serca) wyszły wzorowo. Zatem skąd wzięły się te objawy?

Proponuję kontrolna wizytę u neurologa.
Nie obserwowałem u moich pacjentów podobnych objawów po włączeniu do leczenia preparatów Magnezu - nie widziałbym tu bezpośredniego związku z rozpoczęciem zażywania.
Pozdrawiam.

Witam!
Moim zdaniem powinien się Pan zgłosić do Poradni Zdrowia Psychicznego, wykonać odpowiednie testy projekcyjne, określić Pańską osobowość i uzgodnić z zespołem terapeutycznym charakter leczenia. Prawie 80% cierpiących na nerwicę ma dodatnie próby tężyczkowe. Zaburzenia emocjonalne bardzo często objawiają się dolegliwościami somatycznymi - tzw. somatyzacja lęku lub innych problemów. Dolegliwości są identyczne, ale leczenie jest diametralnie różne!
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.