Co oznaczają napadowe bóle głowy?

Mam 22 lata. Od kilku lat cierpię na sporadyczne bóle głowy, które nie ustępują po podaniu środków przeciwbólowych (ketonal-nic, 1g paracetamolu- nic, zwykły ibuprom x2 -nic, wszystkie te leki przyjęte jednego dnia) po 2-3 dniach samoistnie znikają. Mam trudności z równowagą oraz zawrotami głowy. Jeszcze nigdy nie upadłam ale w większości przypadków które miały miejsce ostatnimi czasy, mogłam się czegoś złapać. Kilka miesięcy temu zaczęły się problemy z pamięcią bo z koncentracja mam od 2014 roku. Kolejnym bardzo niepokojącym mnie objawem są skurcze. Analizując czas powstania, nie są to skurcze z przetrenowania bo bym ich nie zaliczyła do objawów tego czegoś. Skurcze głównie obejmują takie dziwne miejsca typu język, lewa strona szyi-te mięśnie między uchem/żuchwa a obojczykiem, nadgarstek, lewa strona pleców-od łopatki do pośladka, plus łydki i uda. Skurcze są niesamowicie bolesne i utrzymuje się on około 3-4 dni, potem przechodzi. Czasem tracę czucie skory palucha. Czuje jakby ktoś w stopy i palce wbijał mi szpilki albo pieką mnie one. Ostatnim objawem który najbardziej mnie zmartwił i to było przedwczoraj było osłabienie obu całych kończyn górnych. Non stop zimne ręce i stopy. Nie chce iść z tym do lekarza bo nie widzę sensu jeśli to nic poważnego. Rezonans na bóle głowy miałam mieć robiony ale mam aparat stały na zeby i na razie czekam.

Wskazana pełna konsultacja neurologiczna, MR głowy, wykluczenie migreny, z uwagi na skurcze - badania Na, K, Ca, Mg, TSH, wykluczenie tężyczki, badanie elektromiograficzne. Jeśli wszystkie badania w normie, obserwacja w kierunku zaburzeń nerwicowych.

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie czekać..., zaprezentowane przez Panią symptomy są wskazaniem do osobistej konsultacji neurologicznej oraz neuropsychologicznej, jak również laryngologicznej (deficyt funkcjonowania błędnika?).

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605