Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają napadowe bóle głowy?

Mam 22 lata. Od kilku lat cierpię na sporadyczne bóle głowy, które nie ustępują po podaniu środków przeciwbólowych (ketonal-nic, 1g paracetamolu- nic, zwykły ibuprom x2 -nic, wszystkie te leki przyjęte jednego dnia) po 2-3 dniach samoistnie znikają. Mam trudności z równowagą oraz zawrotami głowy. Jeszcze nigdy nie upadłam ale w większości przypadków które miały miejsce ostatnimi czasy, mogłam się czegoś złapać. Kilka miesięcy temu zaczęły się problemy z pamięcią bo z koncentracja mam od 2014 roku. Kolejnym bardzo niepokojącym mnie objawem są skurcze. Analizując czas powstania, nie są to skurcze z przetrenowania bo bym ich nie zaliczyła do objawów tego czegoś. Skurcze głównie obejmują takie dziwne miejsca typu język, lewa strona szyi-te mięśnie między uchem/żuchwa a obojczykiem, nadgarstek, lewa strona pleców-od łopatki do pośladka, plus łydki i uda. Skurcze są niesamowicie bolesne i utrzymuje się on około 3-4 dni, potem przechodzi. Czasem tracę czucie skory palucha. Czuje jakby ktoś w stopy i palce wbijał mi szpilki albo pieką mnie one. Ostatnim objawem który najbardziej mnie zmartwił i to było przedwczoraj było osłabienie obu całych kończyn górnych. Non stop zimne ręce i stopy. Nie chce iść z tym do lekarza bo nie widzę sensu jeśli to nic poważnego. Rezonans na bóle głowy miałam mieć robiony ale mam aparat stały na zeby i na razie czekam.
KOBIETA, 23 LAT 11 miesięcy temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Wskazana pełna konsultacja neurologiczna, MR głowy, wykluczenie migreny, z uwagi na skurcze - badania Na, K, Ca, Mg, TSH, wykluczenie tężyczki, badanie elektromiograficzne. Jeśli wszystkie badania w normie, obserwacja w kierunku zaburzeń nerwicowych.

umów wizytę 0

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie czekać..., zaprezentowane przez Panią symptomy są wskazaniem do osobistej konsultacji neurologicznej oraz neuropsychologicznej, jak również laryngologicznej (deficyt funkcjonowania błędnika?).

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne, irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy