Co oznaczają napady panicznego lęku?

Zanim pójdę z tym do specjalisty, chciałabym się upewnić, czy nie są to tylko moje wymysły i czy nie jest to normalne:) Chciałabym zacząć od tego, że dzieciństwo nie było łatwe, brak zainteresowania, wyładowywanie frustracji, alkohol. Jednym z moich problemów jest dziwny stan, który pojawia się jedynie w ściśle określonych warunkach. Zimno i wilgoć. Nagła zmiana temoeratury. Najczęściej rano po wyjściu z domu w okresie zimowym, bądź pod prysznicem. Lęk. Dziwny, nieuzasadniony, paniczny lęk. Uczucie odrealnienia. Jedyne, co wtedy przychodzi mi w skojarzeniach, to coś związanego z dzieciństwem i sen z okresu dzieciństwa, którego treści nie pamiętam. Problemami życia codziennego jest uczucie beznadziei, braku motywacji, postrzeganie wszystkiego jako bezsens. Nie potrafię znosić bezpośrednich pochwał w 4 oczy od nauczycieli. Jestem strasznie emocjonalna, reaguję płaczem na każdą próbę rozmowy pewnej nauczycielki ze mną, od której czuję, że jako jedyna mnie nie traktuje przez moją emocjonalność jak wariatkę. Kilka pobocznych problemów ominę. Bardziej interesuje mnie ten lęk. Jak to scharakteryzować?

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od stwierdzenia, że ucieszyło mnie, że sięgnęła Pani, po odpowiedź online.
I słusznie!

Z Pani relacji, wnioskuję, że jest Pani świadoma doznań, Co u Pani
i w Pani się dzieje...
Zasygnalizowanych przez Panią symptomów ( m. in. symptomu lękowego) dopatrywałabym się w Pani historii osobistej, za słowami Pani:
" ... Chciałabym zacząć od tego, że dzieciństwo nie było łatwe, brak zainteresowania, wyładowywanie frustracji, alkohol... ."

Opisane przez Panią doznania, wskazują, że odbiera Pani rzeczywistość nie taką, jaką ona jest, postrzega Pani Siebie, Ludzi oraz Świat w ciemnych kolorach, odpowiadając w sposób lękowy, na sytuacje/zdarzenia emocjonalne.
Opisane przez Panią symptomy wskazują na mocno obniżony nastrój.

Zaprezentowane przez Panią symptomy samoistnie nie miną, dlatego wskazana osobista konsultacja specjalistyczna w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem podjęcia komplementarnego leczenia.

Wspieram Panią mentalnie,
Z przesłaniem dla Pani pomyślności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605