Co oznaczają nawracające bóle brzucha?

Od czego może być ból brzucha? Dwa miesiące temu robiłem usg i próby wątrobowe. Wszystko było ok , natomiast od tygodnia mam bule na przemian pod żebrami z prawej strony jak i na dole brzucha po lewej stronie (gdy leżę i uciskam to tam mnie boli ). Ból jest tez z boku po prawej stronie za żebrami

Trudno określić czym spowodowane są te bóle bez bezpośredniego badania. Można ewentualnie w takim przypadku rozszerzyć diagnostykę o gastroskopię (określenie dokładne stanu górnego odcinka przewodu pokarmowego) lub też RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego jak i piersiowego kręgosłupa (bóle pochodzenia "odkręgosłupowego", neuropatyczne). O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.