Co oznaczają nieregularne miesiączki i zaniki plamień?

Witam, mam 22 lata od zawsze mam nieregularne miesiączki, zdarzał sie zanik na pół roku, dwa trzy miesiące- nigdy nie jest to regularny cykl. nie mam nadwagi czy niedowagi, staram się odżywiać zdrowo. Ginekolog mówi, że tylko tabletki pomogą, ale ja ich nie chce brać, ponieważ przy każdych mam skutki uboczne. bóle głowy, nudnosci itp. od 2 mies. nie mialam okresu, czuje sie zmeczona, często mam objawy miesiaczki, a krwawienia brak. Dodam, ze nie jestem w ciąży

Dzień dobry,

regularność gospodarki hormonalnej jest istotna szczególnie w momencie planowania potomstwa. Warto o nią zadbać już teraz i być pod stałą kontrolą lekarza.

Jeżeli po ostatnich tabletkach źle się Pai czuła - być może nie były odpowiednio dobrane - i warto zastosować inne.

Dobrym rozwiązaniem będzie kontakt z innym lekarzem ginekologiem o dobór ewentualnie innych leków.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga