Co oznaczają normotypowe tyreocyty w płatach?

Dzień dobry, mam takie wyniki badań: Normotypowe tyreocyty w płatach, skupieniu i rozproszeniu, liczne makrofagi, koloid, krew. Zmiana łagodna (grupa II) z cechami zwyrodnienia. Poproszę o wstępna opinię. Z góry dziękuje.

Lek. Wojciech Zygmunt

Normotypowe tyreocyty to komórki tarczycy o prawidłowej budowie. Grupa II oznacza, że zmiana należy do łagodnych. W grupie drugiej może znaleźć się zapalenie tarczycy, wole guzkowe, guzki hiperplastyczne lub guzki koloidowe. Co dolega panu, zależy od całościowego obrazu klinicznego, nie tylko od badania biopsyjnego. W tym celu proszę udać się na kontrolę do endokrynologa.