Co oznaczają obecne komórki metaplastyczne, bardzo liczne erytrocyty?

Wynik i interpretacja cytologii Witam, chciałabym upewnić się, że wyniki są w porządku. Lekarz przepisał do stosowania Gynalgin. Wykryta niewielka nadżerka. Rozmaz odpowiedni do oceny - obecne komórki gruczołowe (endocerwikalne). NIE STWIERDZONO NEOPLAZJI ŚRÓDNABŁONKOWEJ ANI NOWOTWORU ZŁOŚLIWEGO. INTERPRETACJA. Obraz cytologiczny odpowiada grupie II wg systemu Papanicolaou. Reakcja estrogenna. Flora mieszana z przewagą Lactobacillus. Średni odczyn zapalny .Obecne komórki metaplastyczne. Bardzo liczne erytrocyty. Kontrola cytologiczna według wskazań lekarza. Kobieta, 25 lat

Lek. Michał Lenard

Obecność odczynu zapalnego, komórek metaplastycznych i erytrocytów wynika z obecności nadżerki. Poza tym wynik prawidłowy. Należy stosować zalecony lek. Pozdrawiam!