Co oznaczają objawy po podaniu znieczulenia przed makijażem permanentnym?

Witam, ostatnio miałam podane znieczulenie miejscowe przed wykonaniem makijażu permanentnego, objawy jakie zaczęły się w czasie zabiegu to zimno i drgania mięśni , raz miałam wrażenie że brak mi tchu, dochodziłam do siebie 2 dni byłam cała rozdygotana emocjonalnie, nie mogłam zasnąć 1 nocy wzdrygałam się podczas zasypiania. Na ciele miałam miejscami uczucie pieczenia, Czy to spowodowane było w związku ze znieczuleniem czy po prosu to były objawy na tle nerwowym. Czeka mnie jeszcze korekta makijażu i już się boję i nie wiem czy iść czy zrezygnować

Znieczulenie podawane w postaci leku - kremu Emla jest możliwe tylko przez lekarza, kosmetolog nie powinien wykonywać tego typu leczenia ponieważ nie jest uprawniony do stosowania znieczulenia. Miała Pani objawy uczulenia na lignokainę