Co oznaczają odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem w cytologii?

Witam, dziś otrzymałam wyniki swojej cytologii. Wyniki wyglądają tak: Rozmaz odpowiedni do oceny, zmiany flory bakteryjnej, odczynowe zmiany komórkowe związane z zapaleniem(łącznie z typowymi zmianami reparacyjnymi), spadek poziomu estrogenów. Mam 20 lat, od półtorej roku biorę tabletki antykoncepcyjne, mam niedoczynność tarczycy ( 1dziennie letrox 50). Nie wiem co mam myśleć o tych wynikach, a niestety do mojego lekarza nie mogę się dodzwonić

Lek. Paweł Szadkowski

Opis badania wskazuje na infekcję dróg rodnych. Powinna Pani udać się do lekarza i wykonać wymaz z oceną komórek zapalnych i ewentualnych komórek bakteryjnych/grzybiczych.