Co oznaczają odwodnione wszystkie krążki m-kręgowe?

witam proszę o konsultację czy to coś poważnego wynik rezonansu; Trzony mają prawidłową wysokość i sygnał. Odwodnione wszystkie krążki m-kręgowe. na poziomie C3-C4 przepuklina krążka m-k modeluje centralnie rdzeń kręgowy. Na poziomie C4-C5 przepuklina centralno-lewoboczna modeluje rdzeń kręgowy i korzeń rdzeniowy. Na poziomie C5-C6 przepuklina lewoboczna modeluje worek oponowy i korzeń rdzeniowy. Na poziomie C7-Th1 i Th1-Tf2 wypuklina krążka m-k modeluje lekko worek oponowy.

Wszystko zależy od objawów jakie są związane z Pana zwyrodnieniem kręgosłupa, dyskopatią. Zmiany dyskopatyczne w obrazie NMR nie powodują ewidentnego ucisku na korzenie nerwowe tylko ich modelowanie co nie jest wskazaniem bezpośrednim do leczenia operacyjnego chyba, że występujące dolegliwości bólowe nie reagują na fizjoterapię czy leczenie farmakologiczne oraz nie powodują objawów neurologicznych ubytkowych.