Co oznaczają pasmowate zagęszczenia o charakterze płytek niedodmy?

podopłucnowo w płacie dolnym lewym na granicy seg 6i10pluca lewego widoczne niejednorodne ognisko zagęszczeń ok 31x26mmz cechami rozpadu zmiana o podobnej morfologii i podopłucnowej lokalizacji w seg 3lok21x22mm w okolicznym miaszu seg 6L wdystalnym odcinku bezpowietrzne co wydaje sie wynikac zzalegania wydzieliny znaczne rozlane pogrubienie scian oskrzeli płuca z roNadprzeponowo w płucu prawym pasmowate zagęszczenia o charakterze płytek niedodmy. Do ok 12mmpowiększone wezły chłonne lewejwnęki

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczne jest rozszerzenie diagnostyki pod postacią ct klatki piersiowej proszę koniecznie udac się do lekarza pulmonologa