Co oznaczają pęcherzykowate jajniki?

Witam. 15.12.2017 dowiedzialam sie ze mam "troche pecherzykowate jajniki". Jednak lekarz stwierdził ze nie mam sie czym martwic. Dostalam dufaston w zaleceniach mam go brac od 16 do 25 dnia cyklu. Niczego wiecej niestrty sie nie dowiedzialam. Mam 26 lat, wczesniej zmagalam sie z lekka otyłością dlugo walcZyłam zeby to zmienic, jednak obawiam sie ze przy tym schorzeniu moze otylosc wrocic a to z reguly jest dyzym problemem przy staraniu sie o dziecko. Wiekszosc kobiet wypowiadalo sie ze strasznie przy tym tyly. Bardzo prosze o pomoc, do jakiego lekarza sie udac, jakie wykonac badania.

Jeśli nie ma Pani zaburzeń hormonalnych ani żadnych dolegliwości, miesiączkuje Pani prawidłowo, a lekarz zapewnia, że nie ma się czym martwić - proszę mu zaufać.

http://www.slomka.org/

Dzień dobry,

przy zdrowym stylu życia nie powinna się u Pani zwiększyć masa ciała. Aby mieć pewność, że do tego nie dojdzie może się Pani zgłosić do specjalisty dietetyka, który wskaże Pani jak się należy prawidłowo odżywiać, co też będzie owocowało dobrze odżywionym organizmem przed ciążą.

Pozdrawiam