Co oznaczają plamienia kilka dni przed miesiączką?

Witam, mam takie pytanie. 18 października dostałam miesiączkę, tak jak zwykle trwała 5 dni. Tydzień później po miesiączce tj. 31.10 dostałam plamień brązowych (które trwają do dziś 5.11) niekiedy zawierają one również kawałki skrzepów. Nie są to jakieś bardzo obfite plamienia ale na wkładce są zauważalne. Dodam, że stosuję plastry evra od roku, nigdy nie zapominam o dniu zmiany plastra, ani też plaster nie odkleił się. Wcześniej takie plamienia zdarzały się ale to na kilka dni przed miesiączką.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Objawy mogą świadczyć o infekcji lub zaburzeniach hormonalnych. Zalecany jest kontakt z ginekologiem, wykluczyć należy też rozrost endometrium.